Відповідну ініціативу на 27-ій Конференції ООН зі зміни клімату презентував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. До цього, 8 листопада, створення такого міжнародного майданчика співпраці анонсував Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні до учасників COP27.
«Подолання наслідків війни та зелене відновлення – такими є пріоритети нашої довкіллєвої сфери сьогодні», – на цьому в межах свого візиту в український павільйон на СОР27 наголосив Міністр Руслан Стрілець. Він також детально розповів про нищівні наслідки російського вторгнення в Україну.
«Ліси, річки, надра, ґрунти, повітря – немає такої екосистеми, яка б не зазнала руйнівних наслідків. Про це сьогодні говорить вся Україна, про це говорить головний Кліматичний саміт року, про це говорить увесь світ. Ми зареєстрували понад 2,200 екологічних злочинів росії на території нашої держави. Збитки нашому довкіллю вже становлять понад 38 млрд євро, і кожен день війни збільшує цю суму. А безпосередня шкода клімату внаслідок російської агресії становить мінімум 33 млн тонн СО2 в атмосферу», – акцентував Руслан Стрілець.
Він зауважив, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України не втомлюємося наголошувати на цьому питанні з першого дня російського вторгнення. Війна руйнує довкілля не лише України. Вона впливає на всю нашу планету і загострює проблему глобального потепління.
Передбачається, що Глобальна платформа стане майданчиком для міжнародної експертної співпраці. У її рамках будуть напрацьовані єдині підходи до визначення шкоди довкіллю та клімату внаслідок збройних конфліктів. Основою такої роботи слугуватимуть українські методики, розроблені Міндовкіллям.
“Я закликаю підтримати Україну і не боятися державу-терориста. боятися росію означає залишатися на задвірках історії. У цивілізованому світі більше немає місця мовчазним свідкам. Впевнений, тепер у нашої держави ще більше вболівальників на світовій арені”, – наголосив Руслан Стрілець.