Результати національної інвентаризації лісів України на основі дистанційного зондування Землі були представлені 26 червня на форумі IAMO в Галле, Німеччина. Цей форум проводиться щорічно і слугує платформою для обміну досвідом між науковцями, політиками та представниками секторів сільського господарства, розвитку сільських територій та лісового господарства. Форум ІАМО 2024 року має назву “Функції землі в часи змін: екологічні, соціальні та економічні перспективи”, організований Інститутом аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою ім. Лейбніца (IAMO).
Одна з сесій форуму мала назву “Вплив війни на землекористування та довкілля в Україні”. В рамках цієї сесії були представлені результати презентації “Навіть у воєнний час: впровадження сталого лісового господарства в Україні. Внесок національної лісової інвентаризації”. Ці результати в основному базуються на результатах досліджень Національного університету біоресурсів і природокористування України (Віктор Миронюк та його команда) з важливим внеском Державного агентства лісових ресурсів України, а також Unique land use (Німеччина) в рамках українсько-німецького проєкту SFI.
Основною темою презентації було розширення підходу до національної інвентаризації лісів (НIЛ) від наземної інвентаризації до інвентаризації на основі дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Через недоступність багатьох територій через російську окупацію та мінування, цей технічний крок був необхідний для того, щоб зробити достовірну звітність для всієї України. Результати надають надійні дані про площі лісів, розподіл основних деревних порід, обсяги деревини та інші ключові дані про ліс.
У презентації зазначалося, що зараз дуже важливо впровадити ці результати в управління лісовим господарством і зробити ресурси деревини в українському лісовому секторі доступними. На додаток до лісового сектору, дослідження аспектів сільськогосподарського використання та охорони природи також демонструють, як підходи на основі дистанційного зондування можуть допомогти проводити аналіз у секторі землекористування, незважаючи на суттєві порушення, тим самим сприяючи економічному розвитку. Результати в Галле були представлені Берндом Віппелем і були добре сприйняті зацікавленою аудиторією.