Незважаючи на серйозний дефіцит, викликаний війною, що триває, Українське державне проєктне лісовпорядне виробниче об’єднання («Укрдержліспроект») та його Центр національної інвентаризації лісів (ЦНІЛ) організували наприкінці липня тижневий семінар з моніторингу та контролю польових робіт для впровадження НІЛ. Національний технічний радник німецького проєкту «Технічна підтримка розвитку лісової політики та впровадження національної інвентаризації лісів» Віталій Сторожук зробив свій внесок у семінар своїми знаннями про міжнародний досвід національних лісових інвентаризацій.
Метою семінару було обстеження ділянок інвентаризації лісів, створених та проаналізованих двома групами польової інвентаризації, які діють на даний момент в Івано-Франківській області. Контрольні переобміри («холодні» перевірки), контрольні спостереження та наглядові перевірки («гарячі» перевірки) проводили Олександр Шевчук, начальник ЦНІЛ, та заступник начальника ЦНІЛ Андрій Шамрай, відповідно до «Положення про контроль та нагляд за польовими роботами НІЛ. Генеральний директор ВО «Укрдержліспроект» Віктор Мельниченко також взяв участь і звернув увагу на важливість якості звітів НІЛ, яка безпосередньо залежить від якості збору даних на ділянках інвентаризації (https://www.facebook.com/lisproekt/). Під час семінару були розглянуті ергономічні вдосконалення під час вимірювань пристроєм Vertex 5, особливо в гірських умовах.
Збір даних і переоцінка контролю НІЛ в Україні здійснюється за допомогою програмного додатку SmallForest для мобільних систем на базі Android, адаптованого для цілей НІЛ. SmallForest дозволяє автоматично перевіряти раціональність під час збору даних. Авторизовані фахівці НІЛ проводять перехресну перевірку даних, надають зворотний зв’язок польовим командам і завантажують дані в центральну базу тільки після їх затвердження.
Віталій Сторожук зазначив: «У світлі міжнародного досвіду контрольні повторні вимірювання, а також спостереження та наглядові перевірки є надзвичайно важливими для гарантування якості даних у національних лісових кадастрах. Проєкт SFI запросить міжнародних експертів переглянути поточні механізми забезпечення якості та переконатися у високих стандартах якості, що застосовуються для НІЛ в Україні».