У рамках «Міжнародного діалогу щодо досвіду НІЛ», організованого проєктом SFI, 21.08.2024 експерти з Киргизстану та виконавчого консорціуму Unique land use GmbH, Фрайбург та CAREC (Програма Центральноазіатського регіонального економічного співробітництва) представили другу національну інвентаризацію лісів Киргизстану (НІЛ №2, яка впроваджувалася протягом 2019-2023 років). Українська команда НІЛ та інші міжнародні експерти з постійно зростаючої НІЛ взяли участь у цьому заході.

Учасники, серед яких Віктор Мельниченко, генеральний директор Укрдержліспроекту, Фолькер Зассе, керівник проєкту SFI, Андрій Шамрай, начальник ЦНІЛ, Віталій Сторожук, національний координатор проєкту SFI, Віктор Миронюк, експерт SFI, та інші експерти, взяли участь та ознайомилися з методологією та результатами НІЛ в Киргизстані.

Андрій Шамрай розпочав свій виступ з короткого огляду НІЛ в Україні та її поточного стану в умовах війни.

Презентацію другої НІЛ в Киргизстані провели Кубан Матраімов з САRЕС, директор філії Регіонального центральноазіатського екологічного центру в Киргизстані, національний координатор НІЛ №2 та Аксель Вайнрайх з Unique land use. Компанії Unique та CAREC були залучені для реалізації НІЛ, яка була ініційована SAEPF (в даний час: Лісова служба Киргизстану), що фінансується Світовим банком та GEF в рамках проєкту «Інтегроване управління лісовими екосистемами Киргизької республіки» (IFEMP).

Основна тема презентації НІЛ №2 для Киргизстану охоплювала цілі, обраний дизайн та методологію, інформувала про польові роботи у 2020 та 2021 роках, програмне забезпечення НІЛ, аналіз даних та отримані результати. Результати були офіційно опубліковані в жовтні 2023 року і доступні на офіційному веб-сайті НІЛ у вигляді звіту та карт ( https://nfi2-kyrgyzstan.info/ ).

Жвава дискусія викликала особливий інтерес з боку експертів, які працюють над першою НІЛ в Таджикистані. Далі обговорювалися дані про приріст і джерело – керни, відібрані для визначення приросту і віку, а також деякі аспекти аналізу земного покриву і типів лісу в масштабах країни на основі знімків Sentinel-2, а також програмного забезпечення НІЛ, розробленого і впровадженого компанією Unique land use.

Презентація Огляд підходів до проведення НІЛ/ДЗЗ в Україні – досягнення та виклики

Презентація Unique-CAREC частина 1

Презентація Unique-CAREC частина 2

Презентація Unique-CAREC частина 3

Презентація Unique-CAREC частина 4

Відео заходу