11.02.2022 Міністерство охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України запросило на круглий стіл на тему “Шляхи розвитку державної політики зі збереження та оцінки екосистемних послуг в Україні”. У своєму вступному слові заступник міністра Р.Шахматенко підкреслив, що ліси виділяють кисень і поглинають вуглекислий газ, болота зв’язують вуглець, морські та інші природні території позитивно впливають на клімат, врожайність та здоров’я людини. Таким чином, екосистемні послуги мають велике значення для сталого розвитку України. Пан Шахматенко звернув увагу на зростаючий вплив шкідливого втручання людини. Він сформулював завдання – оцінити та зберегти екосистемні послуги, що надаються природою, на основі надійної методології та відповідного державного регулювання.
Відповідно, Міндовкілля представило концептуальний підхід до законодавства про екосистемні послуги з погляду економічної оцінки та механізму фінансування. Інша презентація Володимира Домашлінця, начальника Управління охорони біорізноманіття Міндовкілля, стосувалася, зокрема, дослідження “Розробка науково-методичних принципів оцінки екосистемних послуг з урахуванням необхідності виконання міжнародних природоохоронних угод”, проведеного Національним лісотехнічним університетом України у 2019 році. Під час інтенсивної дискусії представники держави та вчені висловили свої погляди на оцінку та монетаризацію екосистемних послуг та описали їх потенційний внесок.
Фолькер Зассе, ключовий міжнародний експерт проєкту “Технічна підтримка розвитку політики лісового господарства та проведення національної інвентаризації лісів” (ВСЛ), розповів про досвід Німеччини в оцінці екосистемних послуг лісу, в той час як нормативні акти щодо фінансової компенсації там теж знаходяться на стадії розробки. Пан Зассе також нагадав, що в Україні проводиться Національна інвентаризація лісів, яка підтримується проєктом ВСЛ, і звернув увагу на потенційну синергію щодо методології економічної оцінки екосистемних послуг лісу. Пан Зассе запропонував надати більш детальну інформацію про німецький досвід, якщо цього забажають українські партнери.